Hugh Laurie: Strenuous ‘House’ Filming Schedule Affects MarriageHugh Laurie: Praca w serialu to jak służba w marynarce

Playing Dr. Gregory House on the hugely popular medical drama series “House,” doesn’t come without a price for its leading star Hugh Laurie. According to buddytv.com, Hugh recently revealed that the strenuous filming schedule doesn’t exactly make his 20-year marriage any easier.

“Doing weekly TV is like joining the Navy and going to the other side of the world for 10 months of the year,” 50-year old Laurie told Parade recently. Hugh has been married to his wife Jo Green since 1989. When he’s filming, she stays behind at their North London home with the children.

When Laurie got the high-profile role on “House” back in 2004, his family decided against moving to Los Angeles, and instead chose to stay in England. Laurie says the truth of it is that no matter what challenging situation you’re in, someone always has a more extreme version.

Hugh Laurie obawia się, że kariera w Hollywood negatywnie wpłynie na jego małżeństwo. Podczas, gdy żona aktora, Jo, i trójka dzieci pary przebywają w domu w Londynie, Laurie ciężko pracuje w Los Angeles na planie serialu „Dr House” – w tej chwili powstaje szósty sezon serii. Brytyjczyk, który zazwyczaj niechętnie mówi publicznie o swojej rodzinie, tym razem zrobił wyjątek dla amerykańskiego magazynu „Parade”.

– Nie mogę powiedzieć, że praca nad serialem ułatwia mi pożycie małżeńskie – żali się aktor. – To poświęcenie porównywalne do wstąpienia do marynarki wojennej. W końcu przez dziesięć miesięcy w roku jestem po drugiej stronie świata. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, w jak trudnej jest się sytuacji, komuś gdzieś na pewno dzieje się gorzej, więc wypada się zamknąć i przestać narzekać.

W innym wywiadzie Laurie wyznał kiedyś, że nie spodziewał się, że praca na planie będzie aż tak wyczerpująca.
– Nie byłem na to gotowy. Prowadzę życie niczym w bańce mydlanej. Kończymy zdjęcia pomiędzy północą a 4 rano. Zaraz potem idę prosto do łóżka. Tak naprawdę to nie jest życie.

Still quiet here.sas