Skandal w Dwójce: nie puścili House`a, tylko MyslovitzSkandal w Dwójce: nie puścili House`a, tylko Myslovitz

Available only in polish.

Kolejny popis telewizji publicznej za nami. Przywykliśmy już do tego, że TVP robi z godzinami emisji zagranicznych seriali co chce, ale zaskoczyło nas, że nie mieli litości nawet dla bardzo popularnego wśród polskich widzów „House’a „. W czwartkowy wieczór o 21.35, czyli w godzinach emisji odcinków „House’a” „Dwójka” nadała… koncert Myslovitz. I nawet nie o sam koncert chodzi, ale o to, że nikt w telewizji nie zadał sobie trudu, żeby widzów o zamianie poinformować!

Serwis Alert24 zamieścił komentarze oburzonych telewidzów, którzy oczekiwali serialu, a nie koncertu grupy Myslovitz. Oto niektóre z wypowiedzi, które przytacza Alert:

TVP uraczyła fanów serialu „Dr. House” koncertem zespołu Myslovitz. Wszelkie programy telewizyjne, a także oficjalna strona publicznej podają, że o godz. 21.35 w „Dwójce” powinien zostać wyemitowany 23 odcinek popularnego serialu Dr.House.

Niestety ekipa TVP zamiast zapowiadanego programu uraczyła wiernych widzów amerykańskiego doktora koncertem zespołu Myslovitz. Można odnieść wrażenie, że „publiczna” lekceważy widownię. Koncert leci, a informacji o tym dlaczego zapowiadanego odcinka serialu nie ma, brak. Nawet zwykłego paska na dole ekranu nie wyemitowano, aby poinformować czekających na ulubiony serial ludzi.

Podobno wpadka Dwójki miała związek z technicznymi problemami, bo zacięła się taśma. Ponieważ nie dało się wyemitować kolejnego odcinka „House’a”, puszczono to, co akurat było pod ręką, czyli archiwalny koncert Myslovitz.

Rozumiemy, że coś może się popsuć, ale trzeba było przynajmniej poinformować widzów, że zmiana nie jest zamierzona, a spowodowana awarią. Teraz dyrektor stacji chce ukarać winnych dyscyplinarnym zwolnieniem, choć jak dla nas to tylko szukanie kozła ofiarnego. Zamiast zwalniać pracowników trzeba nauczyć ich myśleć.

Popcorner.pl

7 Responses to Skandal w Dwójce: nie puścili House`a, tylko MyslovitzSkandal w Dwójce: nie puścili House`a, tylko Myslovitz

 1. W końcu puścili co prawda ok. 22:00 ale jednak odcienk był. Choć faktycznie jakiś pasek z informacją na dole mogli dać.

 2. Uważam, że źle zrobili, że nie poinformowali widzów o tym, co się dzieje. A ludzie czekali na odcinek… Ja również czekałam, jednak czekałam długo i po 30 minutach puścili 2×01! Więc to nie jest tak, że w ogóle go nie puścili.

 3. Wytrwali się doczekali ;p
  Aczkolwiek na ‚mute’, bo co jak co, ale myslovitz zamiast House’a…

 4. no odcinek był, był…a koncert Myslowitz nie był taki zly 🙂

 5. Ocinek był, ale brak szacunku dla widza odstrasza.
  Pasek z ifnormacją by wystarczył.

 6. Fakt; odcinek był. Ale pewnie niektórzy nie mieli zamiaru oglądać jakiegoś durnego koncertu, żeby się przekonać czy jednak puszczą serial. -_-

 7. chyba nikomu nic się nie stało, w związku z tym, że poczekał chwilę, prawda? ludzie, ogarnijcie się i przestańcie kpić z tvp! wkrótce (po wejściu tej cudownej ustawy medialnej) ani tyle nie oglądniecie…