Nocny dyżur z Dr Housem w kinie UciechaNocny dyżur z Dr Housem w kinie Uciecha

Available ony in polish.

W świeżo wskrzeszonym po ośmiu latach niebytu krakowskim Kinoteatrze Uciecha odbędzie się maraton odcinków drugiego sezonu medycznego serialu. Nocny dyżur rozpocznie się 24 kwietnia (piątek) o godzinie 22:30 i potrwa do rana.

„Dr House” to wyjątkowy serial, który w Polsce zdążył już zasłużyć na miano kultowego. Akcja rozgrywa się w amerykańskim szpitalu Princeton-Plainsboro na oddziale eufemistycznie mówiąc „trudnodiagnozowalnych” przypadków. Oddziałem zarządza ekscentryczny i genialny Gregory House. O serialu pojawiły się już publikacje naukowe nie tylko z zakresu filmoznawstwa, również etyki i filozofii. Trudno więc się dziwić, że gromadzi przed małym ekranem zarówno zwyczajnych pożeraczy programu telewizyjnego, jak i środowiska medyczne i naukowe. Problemy diagnostyczne nie są jedynie tłem dla relacji głównych bohaterów, ale ważnym elementem akcji, a metody diagnozowania są często oryginalne i zaskakujące.

Zdobywca Złotego Globa Hugh Laurie wciela się w sardonicznego lekarza nazwiskiem Gregory House, w jednym z najpopularniejszych seriali amerykańskiej telewizji. Serial określany jest przez widzów i krytyków, jako inteligentny i prowokacyjny dramat obyczajowy – i nie można nie przyznać temu racji.

Na ekranie obok Hugh Laurie występują gwiazdy pierwszej wielkości, które towarzyszą oryginalnej obsadzie serii, takie jak: Sel Ward, Ron Livingston, LL Cool J i Cynthia Nixon.

Krakowski Kinoteatr Uciecha wszystkich fanów ekscentrycznego doktora Housa na pierwszym w Polsce nocnym maratonie filmowym złożonym z wybranych odcinków sezonu drugiego. Przewidziane są specjalne zniżki dla pracowników służby zdrowia i studentów medycyny. W przerwach maratonu organizatorzy obiecują wiele atrakcji. Maraton towarzyszy wydaniu na DVD przez firmę TIM Film Studio 5 płytowego albumu z odcinkami drugiej serii serialu „Dr House.

onet.pl

2 Responses to Nocny dyżur z Dr Housem w kinie UciechaNocny dyżur z Dr Housem w kinie Uciecha

  1. Drugi sezon to ja mam z lektorem na kompie xD wolała bym piąty żeby puścili ;/ ale i tak nie mieszkam w Krakowie xP

  2. świetna sprawa, tylko szkoda że w Krakowie ;]