39 i pół, Dexter i House serialami użytkowników Filmwebu 39 i pół, Dexter i House serialami użytkowników Filmwebu

Available only in polish.

2 stycznia ogłosiliśmy ankietę na najlepsze seriale 2008 roku. Głosować mogliście w trzech kategoriach: Najlepszy nowy polski serial, Najlepszy nowy zagraniczny serial oraz Najlepszy kolejny sezon znanego serialu. Jak się okazało każda kategoria została zdominowana przez jeden tytuł, który z łatwością, niemalże w przedbiegach wygrał rywalizację.

W przypadku serialu polskiego bezapelacyjnym numerem jeden okazał się serial „39 i pół”. Zagłosowała na niego aż 1/3 biorących udział w ankiecie. Na odległym drugim miejscu znalazł się serial „Londyńczycy” z 13% głosów, a na najniższym stopniu podium wylądował „Teraz albo nigdy!” z 11%.

„Dexter” zmasakrował konkurencję w kategorii najlepszy nowy zagraniczny serial. Na opowieść o ‚dobrym’ seryjnym mordercy zagłosowało aż 40% biorących udział w zabawie. Jedynym serialem, który był w stanie wytrzymać napór „Dextera” był „Californication”. Na nowy przebój z Davidem Duchovnym zagłosowało 25%. Trzecie miejsce przypadło „Terminatorowi: Kroniki Sary Connor” (10%).

Wśród seriali znanych już z ogólnie dostępnych kanałów polskiej telewizji najwięcej fanów ma „Dr House„. Na uzależnionego od leków przeciwbólowych genialnego lecz obcesowego medyka zagłosowało 25% osób. „Zagubieni” wylądowali na samotnej wyspie drugiego miejsca otrzymując 14% głosów. „Skazany na śmierć” zdobył trzecie miejsce podium z 10% głosów.

Pełne wyniki ankiety znajdziecie TUTAJ.

filmweb.pl

Comments are closed.