Ausiello: Katie Jacobs & David Shore InterviewAusiello: Wywiad z Katie Jacobs i Davidem Shore

The best part about House being the only drama series on a broadcast net receiving a Golden Globe nod? It meant executive producers David Shore and Katie Jacobs were not only at Sunday’s show, but they were in the mood to party. And by „party,” I mean offer me a rare joint interview in which they tackle such hot topics as the ongoing banishment of Chase and Cameron, the impending sex between House and Cuddy, and the controversy surrounding a certain numerically-monikered female doc. You know, my kind of party.

AUSIELLO: Let’s get right to the big issue: Chase and Cameron. They’ve been sidelined for nearly two years now. Fans are frustrated. I’m frustrated. Give us all some good news.

KATIE JACOBS: We’re going to have some changes by the end of the season.

DAVID SHORE: The last half-dozen episodes of the season, significant stuff will happen. Potentially game-changing. [As a result], you will be seeing more of them next year. We found a way to use them more.

Has the situation been frustrating for you?

SHORE: It has been. But it’s a good problem to have. We’ve got too many good people there, and trying to figure out how to use them has been an issue. But I haven’t been happy with [the Chase/Cameron situation]. I have been happy with what we’ve been doing with them. The quality is still there, it’s the quantity I’d like to see more of.

JACOBS: But it’s a marathon. Cameron and Chase are definitely still very much a part of the fold, and how we continue to unravel their story is hopefully enjoyable to the audience.

Fans resent the fact that Olivia Wilde is getting so much screen time. They feel it’s coming at the expense of Cameron. They’ve even taken to deriding the show as „The Thirteen Hour.”

SHORE: I know. It’s unfair. One definitely has nothing to do with the other. I think Olivia is great. I think Thirteen’s an interesting character. It’s not like we’re going, „This will be a good story for a girl, let’s give it to Thirteen [instead of Cameron].” They’re two very different characters and we’re trying to find ways to use both of them as much as possible.

JACOBS: When you have 24 episodes a year and this is a fifth year, the fact that they want to see more of anybody is great. There are so many stories we have left yet to tell.

The other hot topic, House and Cuddy. It’s time they had some sex, guys.

SHORE: They’ve got to, right? We’re with you on that.

It’s only really a matter of where they have it now, right?

JACOBS: Where do you think they should have it?

One of their offices would be too obvious.

SHORE: The glass walls in the hospital would be the problem there.

Inside the MRI machine?

SHORE: I like that.

JACOBS: Nice and cozy.

So, basically, they are having sex this season, yes?

SHORE: It’s actually way more complicated than that.

JACOBS: It’s not all that complicated, David. It’s just sex.

Sounds like an unequivocal „Yes!” to me! What do you think, House fans? Excited that Shore/Jacobs are (presumably) going all the way with Huddy? And are you as encouraged by the Chameron news as I am? Sound off below!

Michael Ausiello opublikował na swojej stronie wywiad z Katie Jacobs i Davidem Shore, producentami House’a. Poniżej możecie przeczytać tłumaczenie.

Uwaga – wywiad zawiera spoilery!

Co jest najlepsze w tym, że House był nominowany do Złotych Globów? To, że mogliśmy na rozdaniu nagród spotkać producentów serialu – Davida Shore i Katie Jacobs. Udzielili mi wywiadu, w którym omówili parę gorących tematów, takich jak ekranowa nieobecność Chase’a i Cameron, zbliżający się seks House’a i Cuddy i poświęcanie zbyt wielkiej uwagi pewnej lekarce z numerem na identyfikatorze zamiast nazwiska.

AUSIELLO: Zacznijmy od kwestii Chase’a i Cameron. Praktycznie byli nieobecni na ekranie przez ostatnie dwa lata, co frustruje fanów. Frustruje mnie. Jakieś dobre wieści dla nas?
KATIE JACOBS: Do końca sezonu zamierzamy to zmienić.
DAVID SHORE: W ostatnich sześciu odcinkach sezonu będą miały miejsce istotne wydarzenia, w skutek których będzie więcej Chase’a i Cameron. Znaleźliśmy już sposób na to, by ich częściej pokazywać.

AUSIELLO: Czy ta sytuacja jest już dla Was frustrująca?
DAVID SHORE: Owszem, była, ale dobrze, że mamy właśnie taki problem. To oznacza, że mamy zbyt wiele ciekawych postaci w serialu, które warto pokazać i musimy wymyślać, jak ich wykorzystać. Nie podobało mi się to, że Chase i Cameron zostali zepchnięci na boczny tor. Myślę, że uda nam się znaleźć dla nich więcej czasu antenowego.
KATIE JACOBS: Chase i Cameron wciąż są dużą częścią fabuły. Mam nadzieję, że sposób w jaki ich pokażemy, zadowoli widzów.

AUSIELLO: Fanom nie podoba się fakt, że Olivia Wilde ma tyle czasu ekranowego. Niektórzy mają wrażenie, że właśnie z tego powodu nie ma Cameron. Nazywają już nawet House’a „Godziną Trzynastki”.
DAVID SHORE: Wiem. Jednak takie podejście jest nieuczciwe, te dwie rzeczy [Cameron i Trzynastka] nie mają ze sobą nic wspólnego. Olivia jest naprawę świetna, a Trzynastka to interesująca postać. Przecież to nie tak, że wymyślamy jakąś historię i stwierdzamy, że będzie dobra dla Trzynastki zamiast Cameron. To dwie zupełnie inne postaci i charaktery. Staramy się znaleźć sposób, by obie postaci jak najbardziej wykorzystać.
DAVID SHORE: Kiedy kręci się 24 odcinki rocznie przez 5 lat, miło wiedzieć, że widzowie chcą oglądać częściej jakąś postać. Jest jeszcze wiele historii, które chcemy Wam zaprezentować.

AUSIELLO: Gorący temat – House i Cuddy. Wiecie, najwyższa pora, żeby w końcu uprawiali seks.
DAVID SHORE: Muszą to w końcu zrobić, prawda? W pełni się z Tobą zgadzamy.

AUSIELLO: To juz tylko kwestia tego, gdzie to zrobią, tak ?
KATIE JACOBS: A sądzisz, ze gdzie powinni?
AUSIELLO: Ich biura wydają się wręcz oczywiste.
DAVID SHORE: Myślę, że szklane ściany w szpitalu mogłyby być problemem.
AUSIELLO: W środku rezonansu?
DAVID SHORE: Podoba mi się ten pomysł.
KATIE JACOBS: Miło i przytulnie.

AUSIELLO: Więc … będą uprawiali seks w tym sezonie, tak?
DAVID SHORE: To trochę bardziej skomplikowane.
KATIE JACOBS: David, to wcale nie jest skomplikowane. To po prostu seks.

Dla mnie brzmi to jak niewypowiedziane „Tak!” Co Wy o tym sądzicie ? Podekscytowani tym, że House i Cuddy prawdopodobnie pójdą na całość? I co sądzicie o Chasie i Cameron? Cieszy Was to tak samo jak mnie?

8 Responses to Ausiello: Katie Jacobs & David Shore InterviewAusiello: Wywiad z Katie Jacobs i Davidem Shore

 1. Miałam nie czytać spoilerów, ale sesja i projekty doprowadzają mnie do szału i musiałam się jakoś rozładować 😀 Potencjalny sex, jak najbardziej na TAK, ale nadal im do końca nie wierzę i dlatego się nie jaram.
  Chase + Cameron więcej… Hmm może dobrze, ale już się przyzwyczaiłam do takiego stanu rzeczy. Lubię Chase’a ale jakby te dwie postaci odeszły myślę, że show by na tym zyskał – nie da się cały czas wciskać czegoś na siłę.

 2. Taaa 🙂 Szkoda że trzeba czekać na to wszystko tak długo 🙁 Ja nie mam nic przeciwko Trzynastce 🙂 I nie rozumiem jak można oskarżać ją ze zabiera czas na Chase + Cameron ?! To bez sensu! Ona wcale nie zastąpiła Cameron , Trzynastka jest drapieżna a Cameron cukierkowata xD

 3. A mnie tam „wsiorowno” byle mniej Cuddy nie był….

 4. does anybody know can i find this text anywhere in english?
  thx!

 5. thank you again!
  i always try to read it in polish but i always must find i don’t understand anything… 🙂

 6. Well, it’s difficult language, especially when you don’t speak it 😛

 7. same situation with hungarian 😉
  btw congratulations on your site i like it very much!