Hugh Laurie – kolejny uwodziciel w fartuchu?

Hugh Laurie jest uważany przez wielu osób za bardziej seksownego niż Żmijewski i Dempsey, a jako serialowy dr Gregory House bije rekordy oglądalności. Czy wiecie, że kiedyś był sławnym wioślarzem, pisze książki, nigdy nie poprosił kobiety do tańca, a jego syn omal nie zagrał Harry’ego Pottera?


Hugh miał styczność z medycyną nie tylko na planie filmowym. Jego ojciec William „Ran” Laurie był lekarzem, a także złotym medalistą olimpijskim i prezesem Leander Club, jednego z najstarszych klubów wioślarskich na świecie. Hugh również należał do niego, idąc w ślady ojca. Nie bez sukcesów – wygrał World Junior Championship. Dziś świeci nam jako gwiazda filmowa a nie sportowa za sprawą choroby (mononukleozy zakaźnej), która zmusiła go do rezygnacji z wioślarstwa.

W walce o rolę dr House’a przegrał z nim Patrick Dempsey, który tak wspomina casting:

Wzywano mnie wiele razy… ale wiedziałem, że House nie jest mi pisany – bohater był o wiele bardziej mroczny niż ja.

Patrickowi nie udało się tu, ale powiodło gdzie indziej – pokonał Roba Lowe w rywalizacji o rolę dr Dereka Shepherda w „Chirurgach”.

Choć serialowy dr House jest podstarzały, gburowaty i utyka, nie brak oddanych wielbicielek tej postaci. Hugh twierdzi, że w prywatnym życiu z kobietami nie radzi sobie najlepiej:

Mam 48 lat i nigdy nie zaprosiłem żadnej kobiety na randkę, nigdy nie poprosiłem do tańca, nigdy nie organizowałem imprez.

Być może Hugh nie należy do największych podrywaczy, ale nie wiedzie też kawalerskiego życia. Od 18 lat jest żonaty z Jo Green, administratorką teatru, z którą ma trójkę dzieci. Jego najstarszy syn Bill ubiegał się o rolę Harry’ego Pottera, jednak twórcy filmu stwierdzili, że jest zbyt młody i wybrali starszego o dwa lata Daniela Radcliffe. Córka Rebecca zagrała niewielką rolę w filmie „Dowcip”.

Początkowo Hugh nie marzył o karierze aktorskiej – studiował antropologię i archeologię. Na obecną drogę sprowadziła go aktorka Emma Thompson, która przez pewien czas była z nim związana. Laurie pisał scenariusze filmowe, a także doczekał się publikacji swojej książki „The Gun Seller” i noweli „The Paper Soldier”.

Laurie założył własną rockowo-jazzową grupę muzyczną Band From TV, w której zgodnie z nazwą nie zabrakło gwiazd z telewizji: Jamesa Dentona („Gotowe na wszystko”) i Grega Grunberga („Herosi”). Nagrana przez nich wersja utwory „Minnie The Moocher” była ostatnio hitem na iTunes.

Still quiet here.sas