Band from TV.

Co wspólnego mają ze sobą aktorzy znani z takich seriali jak ”Dr House”, ”Gotowe na wszystko”, ”Heroes”, ”Lost” czy ”Chuck”? Potrafią śpiewać i grać, nie tylko w serialach. Zespół telewizyjnych gwiazd nazywa się Band From TV. Właśnie ukazała się jego debiutancka płyta. To nie tylko wynik fascynacji muzyką, ale także przejaw dobrej woli – zyski są przekazywane na cele charytatywne.

28 października ukazała się pierwsza płyta Band From TV zatytułowana ”Hoggin’ All The Covers”, z której zysk zostanie przekazany na konta różnych organizacji dobroczynnych. Materiał był nagrywany podczas koncertu w Los Angeles. Band From TV do tej pory zebrał na cele charytatywne już ponad 2 miliony dolarów. Zespół założył Greg Grunberg, który w serialu ”Heroes” potrafi słyszeć myśli innych ludzi. Jak tłumaczy aktor na oficjalnej stronie internetowej zespołu:

Mój najstarszy syn choruje na epilepsję i wymyśliłem sobie, że ten zespół może być taką maszyną zbierającą pieniądze dla National Epilepsy Foundation. To, że wśród członków zespołu znaleźli się aktorzy z najbardziej popularnych seriali telewizyjnych, stwarza niesamowitą okazję na dotarcie do naszych fanów i nakłonienie ich do wspierania wspaniałych organizacji.

Grający aktorzy zadebiutowali w 2006 roku podczas przyjęcia zorganizowanego po rozdaniu nagród Emmy. Nagrali także piosenkę ”You Can’t Always Get What You Want”, która znalazła się soundtracku ”Dr. House’a”. Grunberg i inni członkowie zespołu tak mówią o Band From TV:Aktualnie w podstawowym składzie znajduje się ośmioro aktorów, którym towarzyszą muzycy. Przy klawiszach staje utalentowany muzycznie (potrafi również grać na gitarze) Hugh ”House” Laurie, Mike z ”Gotowych na wszystko”, czyli James Denton gra na gitarze, a znany z roli Roberta Chase‚a serialu ”Doktor House” Jesse Spencer na skrzypcach. Założyciel Band From TV Greg Grunberg, czyli policjant z nadprzyrodzonymi zdolnościami z ”Heroes”, siada za perkusją, a jego kolega z serialu Adrian Pasdar (gra potrafiącego latać Nathana Petrelli) na próbach oraz na koncertach bierze do rąk gitarę. Teri Hatcher (”Gotowe na wszystko”), Bonnie Somerville (”Cashmere Mafia”) i Bob Guiney (”The Bachelor”) to wokaliści. Chociaż reszta zespołu też nieźle radzi sobie z mikrofonem – jak James Denton, gdy śpiewa przebój Elvisa Presleya ”Viva Las Vegas”:Grają covery znanych utworów. Gwiazdy poświęcają swój czas i talent po to, by pomagać innym. Każdy z członków zespołu wspiera wybraną organizację dobroczynną. Wśród nich znalazły się m.in. fundacje walczące z przemocą domową, chroniące środowisko czy pomagające chorym dzieciom. Z Band From TV występują gościnnie także inne gwiazdy znane z telewizyjnych hitów. Podczas jednego z koncertów na scenie pojawili się m.in. Zachary Levi czy Jorge Garcia z ”Zagubionych”, który z pomocą Hayden Panettiere z ”Heroes” wykonał piosenkę ”Mustang Sally”:Wydanie debiutanckiej płyty z pewnością pomoże w zbieraniu funduszy dla organizacji charytatywnych. Możemy liczyć na to, że jeszcze nie raz usłyszymy (o) Band From TV.

popcorner

Still quiet here.sas